فیلم آموزش برنامه نویسی Kotlin از صفر تا صد

فیلم آموزش برنامه نویسی Kotlin از صفر تا صد

فیلم آموزش برنامه نویسی Kotlin از صفر تا صد

در مطلب قبلی مقاله ای داشتم راجب به کاتلین (Kotlin) که قبل از هر چیزی پیشنهاد می کنم حتما مشاهده نمایید. و اما توی این مطلب فیلم آموزش برنامه نویسی Kotlin از صفر تا صد به زبان اصلی رو براتون قرار دادیم. در دوره ذکر شده شما دوستان عزیز با سازماندهی کدها، ویرایش و تکمیل برنامه کوتلین، برنامه نویسی کوتلین و غیره آشنا خواهید شد. این دوره با عنوان Kotlin From the Ground Up LiveLessons Video Training منتشر شده و مدت زمان ۱۲۰ دقیقه می باشد. لیست سرفصل ها در ادامه مطلب ذکر شده.

آموزش برنامه نویسی Kotlin از صفر تا صد

 • معرفی کاتلین
 • اهداف دوره آموزش کاتلین
 • درک فلسفه و تاریخچه کاتلین
 • یاد بگیرید کجا از کوتلین استفاده کنید
 • یاد بگیرید کجا کوتلین را پیدا کنید
 • اصول و مبانی Kotlin
 • استفاده از ابزارها و سازماندهی کد
 • تعریف types در کاتلین
 • اعمال properties در کاتلین
 • درک توابع در Kotlin
 • ایجاد کلاس ها در Kotlin
 •  ایجاد اشیاء در Kotlin
 • ایجاد رابط ها در Kotlin
 • کنترل جریان را درک کنید
 •  بررسی مجموعه ها و جریان ها در Kotlin

حتما بخوانید: کاتلین (Kotlin) چیست؟ کاملترین توضیح زبان برنامه نویسی کاتلین

otlin From the Ground Up LiveLessons Video TrainingPublisher: INEAuthor: Justin LeeDuration: 2 h Link:https://www.oreilly.com/library/view/kotlin-from-the/9780135263631/The Rough Cuts/Sneak Peek program provides early access to Pearson products and is exclusively available to Safari subscribers. Content for titles in this program is made available throughout the development cycle, so products may not be complete, edited, or finalized, including post-production editing.
Table of Contents
Lesson 1: Introducing Kotlin
Learning objectives 00:01:01
1.1 Understand Kotlin’s history and philosophy 00:01:39
1.2 Learn where to use Kotlin 00:01:27
1.3 Learn where to find Kotlin 00:00:43
Lesson 2: Laying Kotlin’s Foundations
Learning objectives 00:02:24
2.1 Learn how to use build tools and organize your code 00:04:19
2.2 Define types 00:10:21
2.3 Apply properties 00:07:35
2.4 Understand functions 00:10:31
2.5 Create classes 00:38:52
2.6 Create objects 00:06:42
2.7 Create interfaces 00:04:32
Lesson 3: Using Kotlin’s Nuts and Bolts
Learning objectives 00:01:46
3.1 Understand flow control 00:24:24
3.2 Learn generics 00:11:14
3.3 Review collections and streams 00:22:37
3.4 Apply Type Aliases 00:05:09

کاتلین چیست؟

کاتلین (Kotlin) چیست؟

کاتلین، یک زبان برنامه نویسی ایستا (Statically typed) برای ماشین مجازی جاوا (JVM)، اندروید و مرورگر (Browser) است که از چندی پیش رسما از طرف گوگل برای برنامه نویسی اندروید معرفی شد. البته ساخت این زبان حدود سال ۲۰۱۱ شروع شد و اوایل دی/بهمن ماه سال ۹۵ نسخه اول آن از طرف JetBrains معرفی شد که با استقبال بی نظیر برنامه نویسان اندروید مواجه شد. اگر اخبار و رویدادهای چند روز گذشته مربوط به گوگل I/O را دنبال کرده باشید حتما متوجه شدید که گوگل زبان برنامه نوسی کاتلین برای اندروید را بصورت رسمی پشتیبانی کرده است. بنابراین خبر خوب برای کسانی که تازه میخواهند برنامه نویسی اندروید را شروع کنند و با جاوا آشنایی ندارند این است که بجای جاوا میتوانند برنامه نویسی کاتلین را یادبگیرند.

گوگل در جریان برگزاری کنفرانس I/O خود در سال جاری اعلام کرد که در کنار زبان‌های برنامه‌نوسی جاوا و سی پلاس پلاس از کاتلین نیز در برنامه‌نویسی اندروید پشتیبانی خواهد کرد. کوتلین آماده است تا قدرت اندروید را یکبار دیگر احیا کرده و همچنین روند توسعه برنامه‌های اندروید را شتاب بخشد. Relam یک پلتفرم توسعه موبایل در جدیدترین گزارش خود تحلیل بسیار جالبی در ارتباط با روند فعلی توسعه برنامه‌های موبایلی ارائه کرده است.

گوگل رسما زبان برنامه‌نویسی Kotlin را به مجموعه زبان‌های توسعه‌ی اندروید اضافه کرد. مراسم توسعه‌دهندگان گوگل به پایان رسید و این کمپانی اعلام کرد رسما از زبان برنامه‌ نویسی کاتلین برای توسعه‌ی اندروید پشتیبانی خواهد کرد. کاتلین نام یک زبان برنامه نویسی بسیار جدید است که توسط جت برینز تولید شده است. این زبان برنامه‌نویسی در کنار Jet Brains IDE قرار می‌گیرد که اندروید استودیو به عنوان ابزار رسمی توسعه‌دهندگان گوگل نیز بر اساس آن کار می‌کند.

کاتلین نیز مانند جاوا که به عنوان زبان پیش‌فرض توسعه‌ی اندروید شناخته می‌شود، زبانی است که روی ماشین مجازی جاوا یا JVM کار می‌کند و اکنون می‌توان برای توسعه‌ی اندروید، از کاتلین و دیگر زبان‌های مبتنی بر JVM بهره گرفت. پشتیبانی رسمی گوگل می‌تواند کمک زیادی به این زبان کند و باعث شود کار با کاتلین روی اندروید فراگیرتر شود. ابزارهای کاتلین به‌طور پیش‌فرض در Android Studio 3.0 قرار خواهد گرفت و جت برینز و گوگل به‌طور مشترک این زبان را پشتیبانی خواهند کرد.

کاتلین به عنوان یک زبان برنامه‌نویسی، شباهت‌های زیادی به ساختار جاوا دارد و کامل شی‌ءگرا است و برای موضوعاتی مشابه مسائل جاوا طراحی شده است. اما از آنجایی که در بسیاری از روش‌ها ظاهری ساده دارد، می‌توان از قابلیت‌های بسیار زیاد آن بهره گرفت و از پیشرفت‌های بیشتر آن نسبت به جاوا لذت برد. برخلاف زبان برنامه‌نویسی سوئیفت که به عنوان پروژه‌ی داخلی اپل شناخته می‌شود، جت برینز به پشتیبانی از کاتلین ادامه خواهد داد. قرار است این زبان برنامه‌نویسی برای پلتفرم‌های دیگر مانند آی‌اواس و مک نیز در دسترس باشد و برای توسعه‌ی وب، امکان تبدیل کدها به جاوا اسکریپت نیز فراهم شده است.

The post فیلم آموزش برنامه نویسی Kotlin از صفر تا صد appeared first on آموزش برنامه نویسی.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *