آموزش خرید درون برنامه کافه بازار برای برای کانستراکت

آموزش خرید درون برنامه کافه بازار برای برای کانستراکت

آموزش خرید درون برنامه کافه بازار برای برای کانستراکت

سلام و عرض ادب. در این مطلب با فیلم آموزش خرید درون برنامه کافه بازار برای برای کانستراکت (construct) از وب سایت آموزش برنامه نویسی سورس باران در خدمت شما هستیم. لطفا با ما همراه باشید…

آموزش خرید درون برنامه کافه بازار برای برای کانستراکت

قبل از هرچیزی توضیحات مختصر زیر رو مشاهده اجمالی داشته باشید

محصولات فروشی

محصولات فروشی، محصولاتی هستند که هنگام خرید یک مرتبه پرداخت برای آن‌ها صورت می‌گیرد و به صورت مفهومی به دو دستهٔ محصولات «مصرفی» و «غیرمصرفی» تقسیم می‌شوند. این تصمیم شماست که محصولات درون‌برنامه‌ای خود را به صورت مصرفی یا غیرمصرفی به کاربر عرضه کنید.

  • محصولات مصرفی

    محصولات مصرفی، محصولاتی از دستهٔ محصولات فروشی هستند و کاربر می‌تواند چندین مرتبه این محصولات را خریداری کند (مانند سکهٔ داخل بازی، سوخت یا طلسم جادویی). لازم است پس از اتمام فرآیند خرید این نوع محصول توسط کاربر، خرید را اصطلاحاً مصرف کنید. در صورتی که پس از اتمام خرید این نوع محصول، خرید انجام شده را در برنامهٔ خود مصرف نکنید، بازار اجازه نمی‌دهد کاربر مجدداً محصول مورد نظر را خریداری کند. برای یادگیری بیشتر دربارهٔ مصرف کردن خرید محصولات درون برنامه‌ای، مصرف کردن خرید را مشاهده کنید.

  • محصولات غیرمصرفی

    محصولات غیرمصرفی محصولاتی از دستهٔ محصولات فروشی هستند؛ این دسته از محصولات، محصولاتی هستند که کاربر یک مرتبه آن‌ها را خریداری می‌کند اما تأثیر این خرید همیشگی است. مثال‌هایی از این نوع محصولات حذف تبلیغات از برنامه یا ارتقاء برنامه از نسخهٔ آزمایشی به نسخهٔ کامل است.
    همان‌گونه که از نام این نوع محصول نیز پیداست، پس از اتمام فرآیند خرید توسط کاربر این محصولات را نباید مصرف کنید تا برای همیشه در بازار در حساب کاربر ثبت بمانند. بدین صورت اثر خرید این نوع محصولات دائمی خواهد بود و با حذف و نصب مجدد برنامهٔ شما از بین نخواهد رفت.

مصرف کردن خرید

زمانی که یک محصول درون‌برنامه‌ای خریداری می‌شود، بازار متوجه می‌شود که کاربر صاحب آن است و تا زمانی که خرید مورد نظر مصرف نشده باشد، مانع خرید مجدد همان محصول می‌شود. شما می‌توانید نحوهٔ مصرف خرید را در برنامه‌‌ی خود کنترل کنید و پس از مصرف به بازار اطلاع دهید تا دیگر مانع خرید مجدد محصول توسط کاربر نشود.
مسلماً کاربر نمی‌خواهد محصولات درون‌برنامه‌ای غیرمصرفی که یک مرتبه آن‌ها را خریداری کرده اما تأثیرشان همیشگی است را دوباره خریداری کند (برای مثال ارتقاء برنامه به نسخهٔ پولی)؛ لذا درخواست مصرف را فقط برای محصولات مصرفی برنامه‌تان بفرستید.

کلید عمومی پرداخت

زمانی که برای اولین بار پیشنویس برنامهٔ خود را در بازار قرار می‌دهید، بازار به صورت خودکار یک کلید گواهی عمومی (Public license key) برای آن تولید می‌کند. برای برقراری یک ارتباط امن بین برنامهٔ خود و سِروِرهای بازار به این کلید نیاز دارید. این کلید برای هر برنامه یک مرتبه تولید می‌شود و زمانی که فایل APK برنامه را به‌روز می‌کنید این کلید تغییر نخواهد کرد.

 

این آموزش بصورت فیلم می باشد که به همراه apk  و پلاگین مورد نیاز قرار داده شده.

The post آموزش خرید درون برنامه کافه بازار برای برای کانستراکت appeared first on آموزش برنامه نویسی.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *