کتاب آموزش میکروکنترلرهای AVR به زبان بیسیک + آموزش شبیه ساز پروتیوس

کتاب آموزش میکروکنترلرهای AVR به زبان بیسیک + آموزش شبیه ساز پروتیوس

کتاب آموزش میکروکنترلرهای AVR به زبان بیسیک + آموزش شبیه ساز پروتیوس

در خدمت شما هستیم با کتاب آموزش میکروکنترلرهای AVR به زبان بیسیک + آموزش شبیه ساز پروتیوس از وب سایت آموزش برنامه نویسی سورس باران. کتاب آموزش میکروکنترلر های AVR به زبان بیسیک و آموزش کار با شبیه ساز پروتیوس نوشته‌ی پیمان خدامی، به مباحثی چون آشنایی با محیط نرم افزار سیکام، آشنایی مختصر با بیسیک و کار با icd و پورت‌ها و … می‌پردازد.

کتاب آموزش میکروکنترلرهای AVR به زبان بیسیک + آموزش شبیه ساز پروتیوس

AVR خانواده‌ یکی از گونه‌های ریزکنترل‌گر هایی است که شرکت اتمل (Atmel)، روانه بازار الکترونیک کرده است. این ریزکنترل‌گرهای هشت بیتی به دلیل قابلیت برنامه نویسی توسط کامپایلر زبان‌های برنامه نویسی سطح بالا (HLL)، بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند. این ریزکنترل‌گرها از معماری RISC برخوردار اند و شرکت اتمل کوشیده با استفاده از معماری پیشرفته و دستورات بهینه، حجم کد تولید شده را کم و سرعت اجرای برنامه را بالا ببرد. یکی از مشخصات این نوع ریزکنترل‌گرها دارا بودن 32 ثبات همه منظوره است. همچنین در این ریزکنترل‌گرها، از حافظه‌های کم مصرف و غیر فرار FLASH و EEPROM استفاده می‌شود.

در بخشی از کتاب آموزش میکروکنترلرهای AVR و آموزش شبیه ساز پروتیوس می‌خوانیم:

بسکام BASCOM نرم‌افزاری است برای برنامه نویسی و طراحی مدارات الکترونیکی بر اساس میکروکنترلرها با استفاده از زبان برنامه نویسی بیسیک که توسط مارک آلبرتز برنامه نویسی و توسعه داده می‌شود. با این نرم‌افزار می‌توان با استفاده از IC های خانواده AVR مدارات پیشرفته و قابل انعطاف ایجاد کرد. غیر از این نرم‌افزار، نرم‌افزارهای دیگری نیز برای برنامه نویسی این آی سی‌ها وجود دارد که البته با توجه به قدرت، آسانی و انعطاف پذیری فوق‌العاده این نرم‌افزار مخصوصاً در سطح آماتوری بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

  • فصل اول (آشنایی مختصر با ممحیط بسکام)
  • فصل دوم (آشنایی مختصر با بیسیک و کار با ICD و پورت ها)
  • فصل سوم (معرفی سایر دستورات بیسیک)
  • فصل چهارم (راه اندازی امکانات جانبی)

The post کتاب آموزش میکروکنترلرهای AVR به زبان بیسیک + آموزش شبیه ساز پروتیوس appeared first on آموزش برنامه نویسی - یادگیری برنامه نویسی با طعم سورس باران.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *