طراحی سایت با دکمه های نامرئی

طراحی سایت با دکمه های نامرئی امروزه در طراحی سایت ها توجه ویژه ای به جلوه های بصری و زیبایی و ظرافت آن ها می شود. طراحان سایت همواره به دنبال روش های و ایده های خلاقانه بوده اند تا علاوه بر زیبایی طراحی سایت توجه کاربران را نیز جلب کنند. یکی از المان هایی که این روز ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است دکمه های طراحی سایت است. جای گیری مناسب محل دکمه های، فرم و رنگی که ارائه می شوند همگی در ظاهر وب سایت تاثیر گذارند و اگر به طور اصولی طراحی شوند کاربر را به کلیک کردن ترغیب می کنند. به دنبال این نظریه طراحی سایت با دکمه های نامرئی مورد استقبال قرار گرفت که در عین سادگی دارای ظرافت و زیبایی هستند.

 

کاربرد دکمه های نامرئی در طراحی سایت

این دکمه های عموما در صفحه اصلی قرار می گیرند و به دلیل ظرافتی که دارند موجب می شوند تا توجه و تمرکز کاربر از متن اصلی دور نشود و در عین حال بهترین گزینه برای هدایت به بخش های اصلی و سایر صفحات طراحی وب سایت هستند. دکمه های نامرئی را اغلب در طراحی سایت هایی که تصاویر به صورت تمام صفحه نمایش داده می شوند کاربرد دارند که به دلیل شیشه ای بودن دکمه های نامرئی که button ghost نیز گفته می شود اختلالی در نمایش تصویر ایجاد نمی شود. تایپوگرافی آنلاین طراحی سایت که از جدید ترین و بروز ترین مقالات وب سایت لیموترش می باشد را نیز مطالعه نمایید.

 

طراحی سایت

طراحی سایت

ویژگی های دکمه های نامرئی در طراحی سایت

این دکمه ها عموما به صورت اشکال هندسی رایج و در رنگ ها سفید و مشکی استفاده می شود به طوری که تداخلی در تصویر صفحه اصلی طراحی سایت ایجاد نکنند همچنین تو خالی هستند و عبارتی داخل آن است که بازدید کننده را به بخشی اصلی و مهم هدایت می کنند. نا محسوس بودن این دکمه ها به اندازه کافی توجه کاربر را جلب می کند بنابراین نیازی نیست که با رنگ ها و طراحی پیچیده از آن استفاده کرد. دکمه های نامرئی بر خلاف اسمی که دارند می بایست در دسترس کاربر و قابل مشاهده باشند.

به همین دلیل اغلب از سایر دکمه ها بزرگتر طراحی می شوند. نباید فراموش کنید که دکمه های نامرئی نباید طوری طراحی شوند که کاربر سردرگرم شود و آن ها را پیدا نکند چرا کاربران با سطح دانش متفاوتی هستند و فرض را بر این قرار دهید که این ویژگی آگاهی ندارند پس به عنوان کلام آخر لازم به ذکر است طراحی سایت تهران باید برای استفاده عموم مردم طراحی شود پس پیچیدگی بیش از حد و تخصصی بودن ممکن است باعث خروج نرخ زیادی از کاربران شود.

 

نوشته طراحی سایت با دکمه های نامرئی اولین بار در پدیدار شد.

The post طراحی سایت با دکمه های نامرئی appeared first on سئوراز.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *