خرید و فروش پیج اینستاگرام | فرصتها و تهدیدها


نشریه‌ی Vox در یکی از مقالات خود، به مسئله‌ی خرید و فروش اکانتها و پیج های اینستاگرام پرداخته است (فایل PDF مقاله).

ابتدا به مرور برخی نکات مطرح شده در این مقاله می‌پردازیم و سپس، می‌کوشیم در گفتگو با یکدیگر، جنبه‌های مختلف خرید و فروش پیج های اینستاگرام را بررسی کنیم.

نویسنده‌ی مقاله (Emma Grillo) ابتدا به این نکته پرداخته که طبق قوانین اینستاگرام (همان Terms of Service معروف که همه‌ی ما هنگام عضویت، نخوانده امضایش می‌کنیم) چنین کاری غیرمجاز است؛ اما هزاران دلار در خرید و فروش اکانت های پرفالوور جابه‌جا می‌شود.

خریداران و فروشندگان پیج ها، برای این کار از صفحات فیس بوک، پیام‌های دایرکت و حتی سایت‌های اختصاصی استفاده می‌کنند.

اغلب اکانتهای پر فالوور اینستاگرام که معامله می‌شوند، اکانتهای موضوعی (Theme Account) هستند. به این معنا که این اکانت‌ها، حاوی عکس‌ها و تصاویر زندگی شخصی افراد نیستند؛ بلکه مجموعه‌ای از عکس‌ها در یک موضوع خاص (مثلاً طبیعت، ساحل‌های زیبا، لباس و مد و مانند این‌ها) هستند.

معمولاً مجبور نیستید حتی به تولید محتوا بپردازید؛ چرا که این نوع تصاویر در فضای وب و خود اینستاگرام فراوانند و بازنشر آن‌ها کافی است. به عبارتی فروشنده یک پیج در اینستاگرام ممکن است حتی یک عکس هم از گالری شخصی خودش داخل این پیج‌ها آپلود نکرده باشد.

نویسنده به این نکته هم توجه داشته که چنین معاملاتی محدود به اینستاگرام نیست و در سایر شبکه های اجتماعی هم مشابه آن وجود دارد.

خرید و فروش اکانت ها و پیج های اینستاگرام

در این مقاله، جز تأکید بر این‌که این معامله‌ها خلاف قوانین تعیین شده توسط اینستاگرام است، این رفتار به شکل صریح نقد نشده و او صرفاً کمی به ریسک‌های این کار (از جمله بسته شدن اکانتی که به تازگی خریداری شده) پرداخته است. به عبارتی، این مقاله را تا حد زیادی می‌توان به یک گزارش توصیفی نزدیک دانست.

البته این را هم می‌دانیم که چنین معامله‌هایی، برای ما ایرانیان – که اینستاگرام و شبکه های اجتماعی به شدت با زندگی‌مان آمیخته شده – چندان غریب و ناشناخته نیست و برخلاف نویسنده‌ی Vox که این ماجراها را با هیجان نقل می‌کند، از شنیدن آن چندان شگفت‌زده نمی‌شویم.

اما فرصت خوبی است که از زاویه‌ی دیگری به این مسئله نگاه کرده و آن را تحلیل کنیم.

سری مطالب حوزه شبکه های اجتماعی

The post خرید و فروش پیج اینستاگرام | فرصتها و تهدیدها appeared first on متمم.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *